Με έναν αγώνα την Παρασκευή (20/10) και πέντε το Σάββατο (21/10,) στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, συνεχίζεται το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών. Ολυμπιακός και Εθνικός αναμετρώνται μεταξύ τους το Σάββατο και ο Υδραϊκός υποδέχεται την ίδια ημέρα τη Χίο
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Παρασκευή 20/10:
Κολ. Ποσειδώνιο 16.00 ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης (Μπουδραμής, Αχλαδιώτης)
Σάββατο 21/10:
Κολ. Εθνικό Πειραιά 15.30 Ολυμπιακός – Εθνικός (Παϊρακταρίδης, Μαρκοπούλου)
Κολ. Χανίων 17.00 ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης (Δαμιανάκης, Πολυχρονόπουλος)
Κολ. Ηρακλείου 17.00 ΟΦΗ – Πανιώνιος (Σταυρίδης, Χατζηαναστασίου)
Κολ. Αλίμου 18.00 Υδραϊκός – ΝΟ Χίου (Μοίραλης, Κουρτίδης)
Κολ. Παλαιού Φαλήρου 19.00 Παλαιό Φάληρο (Μπιράκης Σπανούδης)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θέση | Ομάδα | Αγ. | Νίκες | Ισοπαλ. | Ήττες | Γκολ | Βαθμοί | |
1 | Ολυμπιακός | 1 | 1 | 0 | 0 | 15-5 | 3 | |
– | ΝΟ Βουλιαγμένης | 1 | 1 | 0 | 0 | 14-6 | 3 | |
– | Εθνικός Πειραιά | 1 | 1 | 0 | 0 | 10-5 | 3 | |
– | Πανιώνιος | 1 | 1 | 0 | 0 | 10-8 | 3 | |
– | Απόλλων Σμύρνης | 1 | 1 | 0 | 0 | 9-8 | 3 | |
– | ΠΑΟΚ | 1 | 1 | 0 | 0 | 4-3 | 3 | |
7 | Παλαιό Φάληρο | 1 | 0 | 0 | 1 | 8-9 | 0 | |
– | Υδραϊκός | 1 | 0 | 0 | 1 | 3-4 | 0 | |
– | ΝΟ Χανίων | 1 | 0 | 0 | 1 | 8-10 | 0 | |
– | ΟΦΗ | 1 | 0 | 0 | 1 | 5-10 | 0 | |
– | ΝΟ Χίου | 1 | 0 | 0 | 1 | 6-14 | 0 | |
12 | ΑΝΟ Γλυφάδας | 1 | 0 | 0 | 1 | 5-15 | 0 |
Επόμενη αγωνιστική (3η), 25/10: ΝΟ Βουλιαμένης – ΟΦΗ, ΝΟ Χίου – ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης – Υδραϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΑΟΚ, Πανιώνιος – Ολυμπιακός, Εθνικός – Παλαιό Φάληρο.
Η ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΗΣ Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Ανοίγει το Σάββατο (21 Οκτωβρίου) η αυλαία του 20ου πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Γυναικών με τους τέσσερις αγώνες της 1ης αγωνιστικής, δύο για καθέναν από τους δύο Ομίλους της Α’ φάσης.
Το πρόγραμμα αναλυτικά:
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/10:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
Κολ. ΝΟΒ, Λαιμός 16.00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας (Μοίραλης, Δασκαλοπούλου)
Κολ. Εθνικό Πειραιά 17.00 Ολυμπιακός – Εθνικός (Κατσώνης, Σαρρής) Κεκλεισμένων των θυρών
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
Κολ. Χαλανδρίου 14.00 Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών (Κωνσταντινίδης, Κυράνης Κ.)
Κολ. Αμαρουσίου 14.30 Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ρεθύμνου (Ποσποτίκης, Κραβαρίτης)
Ανοίγει το Σάββατο (21 Οκτωβρίου) η αυλαία του 20ου πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Α1 Γυναικών με τους τέσσερις αγώνες της 1ης αγωνιστικής, δύο για καθέναν από τους δύο Ομίλους της Α’ φάσης.
Το πρόγραμμα αναλυτικά:
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/10:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ:
Κολ. ΝΟΒ, Λαιμός 16.00 ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Γλυφάδας (Μοίραλης, Δασκαλοπούλου)
Κολ. Εθνικό Πειραιά 17.00 Ολυμπιακός – Εθνικός (Κατσώνης, Σαρρής) Κεκλεισμένων των θυρών
Β’ ΟΜΙΛΟΣ:
Κολ. Χαλανδρίου 14.00 Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΕ Πατρών (Κωνσταντινίδης, Κυράνης Κ.)
Κολ. Αμαρουσίου 14.30 Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΟ Ρεθύμνου (Ποσποτίκης, Κραβαρίτης)