Τι έκαναν οι Έλληνες του εξωτερικού το ΣΚ

Ηταν ένα κακό Σαββατοκύριακο όσον αφορά την παρουσία των Ελλήνων ποδοσφαιριστών στο εξωτερικό, με λίγες εξαιρέσεις (Καραμάνος, Τζαβέλλας) που πανηγύρισαν πολύ σημαντικές νίκες με τις ομάδες τους.

Αναλυτικά η παρουσία των Ελλήνων του εξωτερικού:

ΑΓΓΛΙΑ

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Εμεινε στον πάγκο στην ήττα 1-0 από την Κρίσταλ Πάλας

Δημήτρης Κωνσταντόπουλος (Μίντλεσμπρο): Εκτός αποστολής

Θανάσης Πέτσος (Φούλαμ): Εκτός αποστολής

Απόστολος Βέλλιος (Νότιγχαμ): Μπήκε ως αλλαγή στο 79΄ στο 2-2 με τη Ντέρμπι Κάουντι

IΣΠΑΝΙΑ

Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): 90 λεπτά στην ισοπαλία 0-0 με τη Μάλαγα

Παναγιώτης Κονέ (Γρανάδα): Εκτός αποστολής

Νίκος Βέργος (Ρεάλ Β): 90 λεπτά στην ήττα 2-1 από την Β ομάδα της Αθλέτικ Μπιλμπάο

Γιώργος Σαμαράς (Σαραγόσα): Μπήκε ως αλλαγή στο 81΄ στην ήττα 2-1 από την Β΄ ομάδα της Σεβίλης

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Ντόρτμουντ): 90 λεπτά στη νίκη 1-0 επί της Ινγκολσταντ

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): 90 λεπτά στην ισοπαλία 0-0 με την Αϊντραχτ

Κωστας Σταφυλίδης (Άουγκσμπουργκ): 90 λεπτά και σκόρερ στο 1-1 με την Φράιμπουργκ

Γιάννης Γκέλιος (Άουγκσμπουργκ): Εκτός αποστολής

Δημήτρης Διαμαντάκος (Καρλσρούη): Αντικατέστησε τον Μαυρία στο ημίχρονο της εντός έδρας ήττας 0-3 από την Φορτούνα Ντίσελντορφ

Χάρης Μαυρίας (Καρλσρούη): Αντικαταστάθηκε από τον Διαμαντάκο στο ημίχρονο της εντός έδρας ήττας 0-3 από την Φορτούνα Ντίσελντορφ

Τάσος Λαγός (Βίτσμπουργκερ Κίκερς): Εκτός αποστολής

ΓΑΛΛΙΑ

Τάσος Δώνης (Νις): Εμεινε στον πάγκο στην ισοπαλία 1-1 με τη Ναντ

ΑΥΣΤΡΙΑ

Μπάμπης Λυκογιάννης (Στουρμ Γκρατς): Οπως πάντα 90 λεπτά, στην ήττα 1-0 από την Αντμίρα Βάκερ

Κώστας Λάμπρου (Βίλεμ): Αγωνίστηκε 90 λεπτά στο 1-1 με την Γκρόνινγκεν

Θανάσης Παπάζογλου (Ρόντα): Μπήκε ως αλλαγή στο 70΄ στη θέση του Γκνιάτιτς (πρώην του Πλατανιά) στην ήττα 0-3 από την Τβέντε

ΣΚΟΤΙΑ

Αλέξανδρος Τζιόλης (Χαρτς): Αντικαταστάθηκε στο 74΄ στην ήττα 2-0 από την Αμπερντίν

Τάσος Αυλωνίτης (Χαρτς): 90 λεπτά στην ήττα 2-0 από την Αμπερντίν

Γιάννης Σκόνδρας (Χάμιλτον): Μπήκε ως αλλαγή στο 76΄ στην ήττα 4-0 από τη Ρέιντζερς

Γιώργος Σαρρής (Χάμιλτον): 90 λεπτά στην ήττα 4-0 από τη Ρέιντζερς

ΤΟΥΡΚΙΑ

Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη 3-1 επί της Μπουρσασπόρ

Φάνης Γκέκας (Σίβασπορ): Αντικαταστάθηκε στο 60΄ στην ήττα 2-1 από τη Σανλιουρφασπόρ