Πρόκριση στο… παρά πέντε για τον Ατρόμητο

Ο Ατρόμητος είναι η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στα  προημιτελικά  του Κυπέλλου Ελλάδας και μάλιστα με περιπετειώδη τρόπο. Με γκολ του Στέφανο Ναπολεόνι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ατρόμητος νίκησε 2-1 τον Πλατανιά και πήρε με πανηγυρικό τρόπο την πρόκριση για τους  8 της διοργάνωσης.

Το πρώτο ματς είχε ολοκληρωθεί χωρίς τέρματα και σήμερα στο Περιστέρι οι Χανιώτες «αγκάλισαν» την πρόκριση όταν προηγήθηκαν με τον Ράμος στο 34΄.

Ομως, ο Μπιτόλο ισοφάρισε στο 42΄ και ο Ναπολεόνι είπε την τελευταία «λέξη» για το 2-1 στο 91΄.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Μπάρκας, Κιβρακίδης (74′ Στόιτσεφ), Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Γοδόι, Μπάλλας (60′ Πίτου Γκαρσία), Λημνιός (46′ Μπρίτο), Ούμπιδες, Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Κουλιμπαλί, Δημήτρης, Μπανανά, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Γουνδουλάκης (82′ Στανισιάβλιεβιτς), Αποστολόπουλος (74′ Ανγκούλο), Μενδρινός, Ράμος