Τη Δευτέρα (7/3) στις 19:00 σύσσωμο το ερασιτεχνικό πειραϊκό ποδόσφαιρο θα πραγματοποιήσει τη μεγάλη ετήσια γιορτή του στην ιστορική αίθουσα “Μελίνα Μερκούρη” του ΣΕΦ. Η Ετήσια Εκδήλωση της Ενωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Πειραιά αποτελεί την κορυφαία εορταστική δράση στην οποία εκτός των άλλων θα τιμηθούν και θα βραβευθούν σωματεία, ποδοσφαιριστές, διαιτητές, παράγοντες αλλά και άνθρωποι που στέκονται αρωγοί στις προσπάθειες της Ενωσης.
Αναλυτικά οι βραβεύσεις:
1.Η « ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ» για την κατάκτηση του πρωταθλήματος superleague & Κυπέλλου Ελλάδος.
2.Η ομάδα Νέων Κ-20 της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. για την κατάκτηση του ανάλογου πρωταθλήματος superleague.
3.Η ομάδα Κ-17 της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. για την κατάκτηση του ανάλογου πρωταθλήματος superleague.
4. Η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ Κυπελλούχος ομάδα περιόδου 2014-2015
5. Ο Α.Π.Ο. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ Πρωταθλήτρια ομάδα 1ου ομίλου Α΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας,
6. Η Α.Ε. ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, Πρωταθλήτρια ομάδα 2ου ομίλου Α΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
7.Ο Π.Ο. ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Πρωταθλήτρια ομάδα 1ουομίλου Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας
- Η Α.Ε.ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Πρωταθλήτρια ομάδα του 2ου ομίλου Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
9.Ο Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ- Δευτεραθλήτρια ομάδα του 1ου ομίλου Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
10. Η ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ Δευτεραθλήτρια ομάδα του 2ουομίλου Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
11.Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Τριταθλήτρια ομάδα του 1ου ομίλου Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
12.Ο Α.Ο.ΚΑΡΑΒΑΣ, Τριταθλήτρια ομάδα του 2ου ομίλου Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
13.Η Α.Ε. ΝΕΑΠΟΛΗΣ, Πρωταθλήτρια ομάδα της Γ΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας
14.Ο Α.Ο.ΖΕΑΣ Δευτεραθλήτρια ομάδα της Γ΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας περιόδου
15. Η Α.Ε. ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ, Τριταθλήτρια ομάδα της Γ΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας
16. Ο Α.Π.Ο.ΦΙΛΑΘΛΟΙ, για την άνοδο στην Β΄ Ερασιτεχνική Κατηγορία
ΕΦΗΒΙΚΟ – ΠΑΙΔΙΚΟ
17.Η A.E. IKAΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – Πρωταθλήτρια ομάδα Εφηβικού Πρωταθλήματος
18.Ο Α.Ο. ΙΩΝΙΚΟΣ – Πρωταθλήτρια ομάδα 2ου ομίλου της A΄ Κατηγορίας Εφηβικού
19.Ο Α.Π.Ο.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ-Πρωταθλήτρια ομάδα 3ου ομίλου της A΄ Κατηγορίας Εφηβικού
20.Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – Πρωταθλήτρια ομάδα 1ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας Εφηβικού
21.Η Α.Ε. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ-Δευτεραθλήτρια ομάδα 1ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας Εφηβικού
22.Η Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ – Πρωταθλήτρια ομάδα 2ουομίλου της Β΄ Κατηγορίας Εφηβικού
23.Ο Α.Π.Ψ.Ο ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – Δευτεραθλήτρια ομάδα 2ουομίλου της Β΄ Κατηγορίας Εφηβικού
24.Ο ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – Πρωταθλήτρια ομάδα 3ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας Εφηβικού
25.Η Α.Π.Σ.Ε.ΑΜΦΙΑΛΗ-Δευτεραθλήτρια ομάδα 3ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας Εφηβικού
26.Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – Πρωταθλήτρια ομάδα της Α΄ Κατηγορίας Παιδικού
27.Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – Δευτεραθλήτρια ομάδα της Α΄ Κατηγορίας Παιδικού
28.Ο Α.Π.Ο. ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – Τριταθλήτρια ομάδα της Α΄ Κατηγορίας Παιδικού
29.Ο Α.Π.Ο.ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ – Πρωταθλήτρια ομάδα 1ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας Παιδικού
30.Ο Α.Π.Ψ.Ο.ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ- Δευτεραθλήτρια ομάδα 1ουομίλου της Β΄ Κατηγορίας Παιδικού
31.Ο Α.Π.Ο.ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ-Πρωταθλήτρια ομάδα 2ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας Παιδικού
32.Ο Α.Ο.ΠΕΙΡΑΙΑΣ – Δευτεραθλήτρια ομάδα 2ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας Παιδικού
33.Ο Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – Πρωταθλήτρια ομάδα 1ου ομίλου του Προπαιδικού Πρωταθλήματος
34.Ο ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ.ΔΙΟΝΥΣΊΟΥ- Πρωταθλήτρια ομάδα 2ουομίλου του Προπαιδικού Πρωταθλήματος
37.Ο Α.Π.Ο.ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ – Πρωταθλήτρια ομάδα 3ου ομίλου του Προπαιδικού Πρωταθλήματος
38.Η ΑΝΑΓ.ΜΟΣΧΑΤΟΥ-Πρωταθλήτρια ομάδα 4ου ομίλου του Προπαιδικού Πρωταθλήματος
39.Ο Α.Π.Ο.ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – Πρωταθλήτρια ομάδα 5ουομίλου του Προπαιδικού Πρωταθλήματος
ΒΡΑΒΕΙΑ FAIR- PLAY
Α.Ο.ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Βραβείο ήθους για την συνολική διαγωγή & παρουσία του.
ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ , Έπαινος ήθους για την συνολική διαγωγή & παρουσία του
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ(Εφηβικό Πρωτάθλημα)
Α.Ο.ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Παιδικό Πρωτάθλημα)
ΜΙΧΑΗΛ ΣΠΥΡΙΔΩΝ( Α.Ε. ΧΑΡΑΥΓΗ/ΑΣΤΕΡΑΣ)
ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΑΒΡΙΛΗΣ, (Αντιπεριφερειάρχης Πειραιά)
ΑΝΔΡΕΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΥ (Δήμαρχος Μοσχάτου – Ταύρου)
ΣΠΥΡΟΣ ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ (Πρόεδρος του ΑΚΗΠΟΠ του Δήμου Σαλαμίνας)
ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΔΡΑΓΟΜΑΝΟΒΙΤΣ(Αντιπρόεδρος ΑΚΗΠΟΠ του Δήμου Σαλαμίνας)
ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΟΥΖΑΣ, (παλαίμαχος Ποδοσφαιριστής και προπονητής της Κ-20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)
ΒΑΣΙΛΗΣΧΑΛΚΙΑΣ (ιατρός)
ΙΡΙΔΑ ΝΙΚΟΥ – ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ (γυναίκα – παράγοντας)
ΑΝΤΩΝΗΣ.ΤΣΑΤΣΟΣ (χορηγός)
ΑΛΕΚΟΣ ΚΤΕΝΑΣ( παλαίμαχος Ποδοσφαιριστής)
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ (βετεράνος διαιτητής – αντιπρόεδρος του Σ.Δ.Π.)
ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ(ταλαντούχος διαιτητής).
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΔΗΜΗΤΣΑΣ (παρατηρητής αγώνων)
ΟΙ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡ
Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΦΩΣΚΟΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ) πρώτος σκόρερ του 1ου ομίλου
ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ) πρώτος σκόρερ του 2ου ομίλου
ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ (ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ/ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ) δεύτερος σκόρερ του 1ου ομίλου
ΚΑΡΑΜΑΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ/ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ) δεύτερος σκόρερ του 2ου ομίλου
Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΧΑΤΖΗΛΙΑΣ ΙΩΣΗΦ (Α.Ο.ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ) πρώτος σκόρερ του 1ου ομίλου
ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ ΛΕΟΝΑΡΔΟΣ ( Α.Ο.ΚΑΡΑΒΑΣ) πρώτος σκόρερ του 2ου ομίλου
DA COSTA CRUZ ANDERSON ( ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ) δεύτερος σκόρερ του 1ου ομίλου
ΓΚΑΝΙ ΡΟΝΙΝΤΟ( Α.Ε. ΘΥΕΛΛΑ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ) δεύτερος σκόρερ του 2ου ομίλου
Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
TANKA KLEANT(ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ) πρώτος σκόρερ
ΣΑΛΑΜΗΣ ΚΩΝ/ΝΟ( Α.Ε. ΝΕΑΠΟΛΗ) δεύτερος σκόρερ
ΑΛΙΦΡΑΓΚΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ (ΔΑΦΝΗ) τρίτος σκόρερ
ΟΙ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΜΕ ΡΕΚΟΡ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ
ΒΑΤΤΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (Α.Π.Ο. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ)
ΒΙΔΑΛΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ(ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ)
ΔΟΞΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ)
ΜΠΕΛΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ( ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ)
ΜΑΟΥΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Α.Ε. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ)
ΜΠΟΥΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ( Α.Ε.ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ)
ΚΟΥΤΟΥΖΟΣ ΣΑΒΒΑΣ (ΕΝΩΣΗ ΡΕΝΤΗ)
ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ)
ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΟΥΣ ΣΕ Α.Ε.Ι.
ΑΡΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΠΑΧΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ),
ΑΡΓΥΡΟΣ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ),
ΖΑΧΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ),
ΓΙΑΚΑΣΙΚΟΓΛΟΥΜΙΧΑΗΛ (ΑΠΟΚΕΡΑΤΣΙΝΙ) ,
ΑΔΑΜΙΔΗΣΗΛΙΑΣ, ΧΑΤΖΗΜΕΛΕΤΙΑΔΗΣΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ), ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣ-ΣΙΜΩΝΕΤΟΣΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ), ΙΜΒΡΙΩΤΗΣΜΑΡΙΟΣ (ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ)