17 ομάδες για τα εναπομείναντα “εισιτήρια” του Γιουρόπα Λιγκ

Πέφτει απόψε η αυλαία και των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ με πολλές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις και 17 ομάδες να διεκδικούν τα επτά εισιτήρια που έχουν απομείνει, αφού ήδη έχουν προκριθεί 16 ομάδες και αν προσθέσουμε σε αυτές τις 8 που θα έρθουν από το Τσάμπιονς Λιγκ (ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Ατλέτικο, Λειψία, Σπόρτινγκ, Νάπολι, Σπαρτάκ Μόσχας, Σέλτικ και Ντόρτμουντ) φτάνουμε τις 24.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:

Στις 20:00

1ος όμιλος

Βιγιαρεάλ – Μακάμπι Τελ-Αβίβ

Σλάβια Πράγας – Αστανά

2ος όμιλος

Ντινάμο Κιέβου – Παρτίζαν

Γιανγκ Μπόις – Σκεντερμπέου

3ος όμιλος

Χόφενχαϊμ – Λουντογκόρετς

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ – Μπράγκα

4ος όμιλος

Αούστρια Βιέννης – ΑΕΚ

Ριέκα – Μίλαν

5ος όμιλος

Αταλάντα – Λιόν

Απόλλων – Έβερτον

6ος όμιλος

Ζλιν – Λοκομοτίβ Μόσχας

Κοπεγχάγη – Σερίφ

 

Στις 22:00

7ος όμιλος

Χαπόελ Μπερ-Σεβά – Βικτόρια Πλζεν

Στεάουα – Λουγκάνο

8ος όμιλος

Ερυθρός Αστέρας – Κολωνία

Άρσεναλ – ΜΠΑΤΕ

9ος όμιλος

Μαρσέιγ – Ζάλτσμπουργκ

Γκιμαράες – Κόνιασπορ

10ος όμιλος

Ζόρια – Μπιλμπάο

Χέρτα – Έστερσουντ

11ος όμιλος

Ζούλτε Βάρεχεμ – Λάτσιο

Φιτέσε – Νις

12ος όμιλος

Βάρνταρ – Ρόσενμποργκ

Σοσιεδάδ – Ζενίτ

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος

  1. Βιγιαρεάλ 11 (10-5)
  2. Σλάβια Πράγας 8 (6-5)
  3. Αστανά 7 (9-7)
  4. Μακάμπι Τελ-Αβίβ 1 (0-8)

2ος όμιλος

  1. Ντινάμο Κιέβου 10 (11-8)
  2. Παρτίζαν 8 (7-5)
  3. Σκεντερμπέου 5 (5-8)
  4. Γιανγκ Μπόις 3 (5-7)

3ος όμιλος

  1. Μπράγκα 10 (8-6)
  2. Λουντογκόρετς 8 (6-4)
  3. Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ 5 (5-7)
  4. Χόφενχαϊμ 4 (7-9)

4ος όμιλος

  1. Μίλαν 11 (13-4)
  2. ΑΕΚ 7 (6-5)
  3. Αούστρια Βιέννης 4 (9-16)
  4. Ριέκα 4 (9-12)

5ος όμιλος

  1. Αταλάντα 11 (13-4)
  2. Λιόν 11 (11-3)
  3. Απόλλων Λεμεσού 3 (5-11)
  4. Έβερτον 1 (4-15)

6ος όμιλος

  1. Σερίφ 9 (4-2)
  2. Λοκομοτίβ Μόσχας 8 (7-4)
  3. Κοπεγχάγη 6 (5-3)
  4. Ζλιν 2 (1-8)

7ος όμιλος

  1. Στεάουα 10 (8-5)
  2. Βικτόρια Πλζεν 9 (11-8)
  3. Λουγκάνο 6 (7-10)
  4. Χαπόελ Μπερ-Σεβά 4 (5-8)

8ος όμιλος

  1. Άρσεναλ 10 (8-4)
  2. Κολωνία 6 (7-7)
  3. Ερυθρός Αστέρας 6 (2-2)
  4. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ 5 (6-10)

9ος όμιλος

  1. Ζάλτσμπουργκ 9 (7-1)
  2. Μαρσέιγ 7 (4-4)
  3. Κόνιασπορ 5 (3-5)
  4. Γκιμαράες 4 (4-8)

10ος όμιλος

  1. Έστερσουντ 10 (7-3)
  2. Μπιλμπάο 8 (6-5)
  3. Ζόρια 6 (3-7)
  4. Χέρτα 4 (5-6)

11ος όμιλος

  1. Λάτσιο 13 (10-4)
  2. Νις 9 (12-6)
  3. Ζούλτε Βάρεχεμ 4 (5-11)
  4. Φιτέσε 2 (4-10)

12ος όμιλος

  1. Ζενίτ 13 (14-4)
  2. Σοσιεδάδ 12 (15-3)
  3. Ρόσενμποργκ 4 (5-10)
  4. Βάρνταρ 0 (2-19)

 

Mιχάλης Κατσαφάδος

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Tο μεσημέρι στον Τσίπρα ο Κοντονής

Άλλαξε τελικά το πρόγραμμα του Σταύρου Κοντονή και θα συναντηθεί με τον Αλέξη Τσίπρα μετά τη συνομιλία με τους φορείς τους ποδοσφαίρου. Ο υφυπουργός Αθλητισμού επρόκειτο να συναντήσει τον πρωθυπουργό στις 11 το πρωί, πριν από τη σύσκεψη για το ελληνικό ποδόσφαιρο που θα γίνει στις 13:00. Όμως το πρόγραμμα[…]

Περισσότερα »

Ξεκινά το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Α/Γ

Η συνέντευξη Τύπου για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών, που θα γίνει το Σαββατοκύριακο στην Πάτρα με την συμμετοχή των κορυφαίων Ελλήνων αθλητών και αθλητριών της χώρας έγινε  στα γραφεία της ομοσπονδίας.  Εκεί  ήταν η “χρυσή” ολυμπιονίκης του Ρίο Κατερίνα Στεφανίδη, η κορυφαία σπρίντερ Μαρία Μπελιμπασάκη, και δύο πρωταθλητές[…]

Περισσότερα »

Σχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *