Home

ΡΟΗ  ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Α1 Πόλο Ανδρών: Ανοίγει η “αυλαία” των ημιτελικών

0 σχόλια ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΟΣΦΠ ΠΟΛΟ

Στο “Παπαστράτειο” θα γίνει σήμερα (5/5) το πρώτο σπριντ της ημιτελικής φάσης των πλέι οφ στην Α1 πόλο ανδρών. Ο περσινός νταμπλούχος, Ολυμπιακός  θα υποδεχτεί στις 18:00  τον Απόλλωνα Σμύρνης στο πρώτο παιχνίδι της σειράς η οποία κρίνεται στις δυο νίκες. O δεύτερος ημιτελικός των πλέι οφ θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή (7/5) στις 13:00 στο Κολυμβητήριο Ηλιούπολης και αν χρειαστεί τρίτος αγώνας η σειρά θα διεξαχθεί την Κυριακή (9/5) στις 12:00 στο Παπαστράτειο.

Αναλυτικά η αγωνιστική κίνηση σε άνδρες και γυναίκες

Α1 ΑΝΔΡΩΝ – Β’ ΦΑΣΗ ΠΛΕΪ ΟΦ

5/5, Τετάρτη

*Εθνικό Πειραιά 18.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Νίκος Μπουδραμής)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από ΕΡΤ

*Λαιμός, ΝΟΒ 18.30 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

7/5, Παρασκευή

*Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ανδρέας Μοίραλης, Σπύρος Αχλαδιώτης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Δημοτικό Περιστερίου 20.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

9/5, Κυριακή (αν και όπου χρειαστεί)

*Εθνικό Πειραιά 12.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

*Λαιμός, ΝΟΒ 18.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Οι ομάδες που θα πετύχουν 2 Νίκες προκρίνονται στον Τελικό του πρωταθλήματος (11, 13, 15, 17, 19/5, 3 Νίκες), ενώ οι Ηττημένες θα αγωνιστούν (11, 13, 15/5, 2 Νίκες) για 3η – 4η θέση.

Για την 5η θέση, το Σάββατο (8/5, ένας αγώνας):

*Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΟΚ (Μανώλης Παϊρακταρίδης, Γιώργος Κραβαρίτης

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

 

Α’ ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Για την 16η αγωνιστική σήμερα (5/5):

*Λαιμός, ΝΟΒ 13.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*Εθνικό Χανίων 13.30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κυριάκος Δασκαλάκης, Μανώλης Καζούλης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*”Αντ. Πεπανός” 17.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ (Ανδρέας Κατσώνης, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Εθνικό Πειραιά 20.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Φάνης Ποσποτίκης)

Αύριο (6/5):

*Λαιμός, ΝΟΒ 13.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Γιώργος Κραβαρίτης, Γιώργος Θωμάς)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Για την 18η αγωνιστική:

*Εθνικό Πειραιά 12.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Αιγέας Παντέλης)

Παρασκευή, 7/5 (15η):

*Δημοτικό Χαλανδρίου 19.30 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Στέλιος Μικεδάκης, Νίκος Λοϊζίδης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Σάββατο, 8/5 (17η):

*Εθνικό Πειραιά 12.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ναταλία Μαρκοπούλου, Νίκος Λοϊζίδης)

*Εθνικό Πειραιά 14.00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Γιώργος Θωμάς, Φάνης Ποσποτίκης)

*Δημοτικό Ηλιούπολης 15.00 ΑΕΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ανδρέας Κατσώνης, Γιώργος Στεφανάκης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Εθνικό Λάρισας 17.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κώστας Κυράνης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας)

*”Αντ. Πεπανός” 19.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Κώστας Βασιλείου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Κυριακή, 9/5 (13η):

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 13.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Στάθης Κόκκινος)

Δευτέρα, 10/5 (14η):

*Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΑΕΚ (Ηλίας Δαμιανάκης, Αιγέας Παντέλης)

Για την 15η αγωνιστική:

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 20.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Στέλιος Μικεδάκης)

Οι αγώνες διεξάγονται ΧΩΡΙΣ θεατές και σύμφωνα με το ισχύον Υγειονομικό Πρωτοκόλλο για covid – 19.

 

Σχετικά Αρθρα

Σχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Ετικέτες:, ,