Α1 Πόλο Ανδρών: Υδραϊκός – Εθνικός 9-5

O Υδραϊκός επικράτησε με 9-5 του Εθνικού στο κολυμβητήριο του Αλίμου, για την 14η αγωνιστική. Οι Πειραιώτες που ήταν εξαιρετικοί στο πρώτο μισό της αναμέτρησης, λύγισαν στο δεύτερο μέρος λόγω και της έλλειψης λύσεων, αφού είχαν τις πολύ σημαντικές απουσίες των Κουτσιαλή, Πρωτοψάλτη και Χονδροκούκη. Οι φιλοξενούμενοι δεν σκόραραν καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ σε πολύ καλή μέρα βρέθηκε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Στέφανος Γαλανόπουλος, που πραγματοποίησε καθοριστικές επεμβάσεις στο δεύτερο ημίχρονο.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 9-5

Οκτάλεπτα: 3-3, 1-2, 4-0, 1-0.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανόπουλος, Κόχειλας 1, Γούρας, Κοκκινάκης, Χατζηκυριακάκης, Πρέκας, Μπλάνης 1, Αλευρόπουλος, Αργυρόπουλος Κ., Παπασηφάκης 1, Τσαχειλίδης, Καπετανάκης, Πωλογεώργης, Όμπερτ 3, Ίρβινγκ 3.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Θαλασσινός 2, Τεσάνοβιτς, Βαλλιανάτος, Τοράκης, Παπαδόγκωνας 1, Λιαπάκης 1, Καραβιώτης, Ζωγράφος, Κατσαγούνος Δ., Μπέλεσης 1, Ξυλούρης.