Με απίστευτη ανατροπή πέρασε από την Τούμπα ο Ατρόμητος

Μία σημαντική νίκη με 4-3 και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε ο Ατρόμητος μέσα στην Τούμπα απέναντι στο ΠΑΟΚ, στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα.

Πιο συγκεκριμένα οι Περιστεριώτες μολονότι βρέθηκαν να χάνουν με 3-1 από τον «δικέφαλο» του Βορρά στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσουν το ματς, παίρνοντας εν τέλει παλικαρίσια νίκη με 4-3 σκορ, σε ένα παιχνίδι απολαυστικό με επτά γκολ και αρκετές συγκινήσεις.

Η ομάδα του Ίβιτς προηγήθηκε 2-0 (3΄ Ροντρίγκες, 27΄ Κουλούρης) και 3-1 (69΄ Μυστακίδης), ωστόσο, οι Περιστεριώτες μείωσαν δύο φορές με τους Λε Ταλέκ (56΄) και Ούμπιδες (74΄πεν.) και στο 86΄ έφτασαν στην ισοφάριση με τον Παπαδόπουλο για να έρθει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τόνσο να δώσει τη… χαριστική βολή στους γηπεδούχους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 74′ αποβλήθηκε ο Κάνιας για τον ΠΑΟΚ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος (9′ λ.τ. Μπρκιτς)– Μάτος, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Λέοβατς – Κάνιας, Τσίμιροτ, Ροντρίγκες (46′ Μυστακίδης), Πέλκας (69′ Σάκχοφ), Κάμπος – Κουλούρης

Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ – Κιβρακίδης (46′ Κοντοές), Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο – Μπάγκα, Ζησόπουλος (55′ Μπρίτο)– Ούμπιντες, Τόνσο, Λημνιός (82′ Παπαδόπουλος)– Λε Ταλέκ