Χωρίς Καμαρά με Μαρσειγ και Πόρτο ο Ολυμπιακός

Σύμφωνα με την «Equipe» ο Μαντί Καμαρά του Ολυμπιακού είναι θετικός στον κορονοϊό και θα χάσει την πρεμιέρα του Champions League με την Μαρσέιγ.

Επίσημη ενημέρωση δεν υπάρχει ακόμα από τις τάξεις των νταμπλούχων Ελλάδας, ωστόσο ρεπόρτερ στα θέματα των Γάλλων στην εφημερίδα “L’Equipe”, αναφέρει ότι ο Καμαρά έχει προσβληθεί από τον ιό.

Εάν και εφόσον ο Καμαρά είναι θετικός τότε θα χάσει και τον αγώνα της επόμενης εβδομάδας με την Πόρτο (27/10).

Υπενθυμίζεται ότι από τον Ολυμπιακό δεν έχει ανακοινωθεί μέχρι και σήμερα η αποστολή του αγώνα.

Με το… δεξί μπήκε η νέα σεζόν για τη Γιουβέντους

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας Γιουβέντους νίκησε με 2-0 τη Λάτσιο στον τελικό του ιταλικού Super Cup και πανηγύρισε το πρώτο τρόπαιο της περιόδου 2015/2016. Το παιχνίδι διεξήχθη στη Σανγκάη και κρίθηκε μέσα σε πέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Οι δύο νεοαποκτηθέντες παίκτες των «μπιανκονέρι», Μάντζουκιτς και Ντιμπάλα βρήκαν το δρόμο προς[…]

Με το δεξί στο Eurobasket για την Εθνική Γυναικών

Ιδανική πρεμιέρα για την Εθνική Γυναικών στο Eurobasket 2017, που διεξάγεται στην Τσεχία. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα σημείωσε ιστορική νίκη με 69-60 επί της πρωταθλήτριας Ευρώπης, Σερβίας, στην πρεμιέρα του Γ’ ομίλου της διοργάνωσης. Επόμενος αντίπαλος της «γαλανόλευκης» η Σλοβενία (17/6, 19:00). Η εξαντλητική άμυνα της Εθνικής Γυναικών στην τέταρτη περίοδο,[…]