ΕΠΣ Πειραιά: Η πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου θα κριθεί στο Κερατσίνι

Ανοικτούς λογαριασμούς όσον αφορά την πρόκριση στον τελικό άφησαν ο Εθνικός και το Κερατσίνι μετά και το ισόπαλο με σκορ 1-1 πρώτο ημιτελικό αγώνα για τον θεσμό του κυπέλλου Πειραιά.

Ο Εθνικός ξεκίνησε επιθετικά την αναμέτρηση κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 10΄με τον Τριμμάτη που εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Τσιάβου και με δυνατό πλασέ άνοιξε το σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με την έναρξη της επανάληψης και παρά τις εκατέρωθεν προσπάθειες το ισόπαλο αποτέλεσμα έμεινε μέχρι το τέλος.

Εθνικός: Πάντος, , Νταούλιας, Ζούπα, Ευαγγέλου, Παπαγεωργίου (67΄Γκέτσι), Δημητρίου (46΄Πεχλιβανίδης), Σκεντεράϊ, Ξαγοράρης (46΄Παυλής), Τσιάβος, Τριμμάτης, Αυλωνίτης(80΄Πολίτης).
Την 18άδα συμπληρώνουν οι: Χαλκίδης, Αθανασίου και Λαζαρίδης.