Εθνικός: «Φιλική» ήττα 2-1 από την Αγία Παρασκευή

Ο Εθνικός ηττήθηκε με 2-1  στην Αγία Παρασκευή από την τοπική ομάδα, στον δεύτερο αγώνα προετοιμασίας

Ο προπονητής του Εθνικού Δημήτρης Τερεζόπουλος ξεκίνησε την φιλική αναμέτρηση με τους:Χαλκίδη, Κούρτη, Δημακάκο, Παπαγεωργίου, Μουταφίδη, Μακροστέργιο, Νταούλια, Τσιντώνη, Γραμματικόπουλο, Πολίτη και Γκέτσι, με τον Εθνικό -όπως και στο πρώτο παιχνίδι- να είναι αυτός που είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες αλλά να μην καταφέρνει να πετύχει κάποιο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν οι:Χαλκίδης, Θεοδώρου, Φιλιππαίος, Ζούπα, Αθανασίου, Σκεντεράϊ, Κοντός, Διάκος, Χατζηστάμου, Κεφής και Βοϊδονικόλας,με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα μετά από λάθος γύρισμα της μπάλας.

Ο Εθνικός κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια  με πλασέ του Κοντού.

Στο ίδιο διάστημα ο Χατζηστάμου είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι,στις καθυστερήσεις του αγώνα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι -αμφισβητούμενο- που μετέτρεψαν σε γκολ γράφοντας το τελικό 2-1.

Αγωνίσθηκαν ακόμα ο Τσιάβο και ένας υπό δοκιμή ποδοσφαιριστής.

Αύριο Κυριακή στις 18:00 στο γήπεδο της Ηλιούπολης ο Εθνικός θα αντιμετωπίσει στον τρίτο κατά σειρά αγώνα προετοιμασίας τον Χαραυγιακό.