Εθνικός: Στρέφει την προσοχή του στο κύπελλο Πειραιά

Με το βλέμμα στραμμένο στον εντός έδρας αγώνα της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος κόντρα στον Άγιο Ιερόθεο,  ο Εθνικός θα υποδεχθεί αύριο Τετάρτη 15/1 στο γήπεδο του Ρέντη (15:30) την Ελλάδα Ποντίων στο πλαίσιο του επαναληπτικού αγώνα για το κύπελλο Πειραιά.

Θυμίζουμε ότι  στο πρώτο παιχνίδι που είχε διεξαχθεί στο γήπεδο του Κορυδαλλού o Εθνικός είχε βάλει τις βάσεις για την πρόκριση στους ημιτελικούς, νικώντας 2-1 με τέρματα των Τσιντώνη και Γκέτσι.

Ο Μουράτ Σεροπιάν αναμένεται να δει αγωνιζόμενους και ποδοσφαιριστές της ομάδας που δεν έχουν πολλές μέχρι σήμερα συμμετοχές..