Γράφει ιστορία ο Κώστας Φορτούνης με τη φανέλα του Ολυμπιακού

Σημαντική είναι η εφετινή αγωνιστική περίοδο για τον Κώστα Φορτούνη, ο οποίος κάθε φορά που σκοράρει γράφει ιστορία.

Με το γκολ που πέτυχε χθες -Δευτέρα-, στην εκτός έδρας νίκη επί του Βόλου, έφτασε τα 62 στο πρωτάθλημα με τη φανέλα του Ολυμπιακού και άφησε πίσω του, στη σχετική λίστα, τον Βασίλη Καραπιάλη και τον Ζιοβάνι.

Το όνομά του φιγουράρει, πλέον, στη 12η θέση των σκόρερ των Πειραιωτών και είναι θέμα χρόνου να πετύχει δύο ακόμη, τα οποία θα τον εδραιώσουν στην πρώτη δεκάδα και μπροστά από τους Γιαννακόπουλο, Ιβιτς και Γαλάκο.