Η …100άρα του Πέδρο Μαρτίνς!!

Ιστορική είναι για τον Πέδρο Μαρτίνς η σημερινή νίκη (3-0) του Ολυμπιακού επί της Λαμίας για την 25η αγωνιστική της Super League Interwetten, καθώς έφτασε τις 100 ως τεχνικός των Πειραιωτών σε όλες τις διοργανώσεις. Ενα σημαντικό επίτευγμα για τον Πορτογάλο τεχνικό, για τον οποίο ο προπονητής της Λαμίας, Μιχάλης Γρηγορίου είπε: «Εχω τεράστια εκτίμηση στον πρόσωπο του κ. Μαρτίνς, γιατί έχει προσφέρει στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Για εμάς είναι πολύ σημαντικό να έρχονται ξένοι προπονητές και να δίνουν πράγματα στο ελληνικό ποδόσφαιρο και να βοηθήσουν τη χώρα μας να κάνει ένα βήμα μπροστά. Επειδή έχουμε βρεθεί αρκετές φορές αντίπαλοι, είναι λογικό να υπάρχει αυτός ο σεβασμός στο πρόσωπο του κ. Μαρτίνς γιατί προσφέρει».