Ισοπαλία (0-0) στο ΟΑΚΑ και ο ΠΑΟΚ κουνάει… σεντόνι

Στο χέρι του ΠΑΟΚ, αγωνιστικά τουλάχιστον, είναι το δεύτερο εισιτήριο για το Champions League, μετά την ισοπαλία στο ΟΑΚΑ με την ΑΕΚ.

Οι περσινοί πρωταθλητές κράτησαν το 0-0, που ήταν σαν… νίκη, καθώς πλέον για να απολέσουν την δεύτερη θέση υπάρχει μόνο η ήττα  την Κυριακή στην τελευταία αγωνιστική από τον Αρη στην Τούμπα και ταυτόχρονα η ΑΕΚ να κερδίσει τον Ολυμπιακό μέσα στο Καραϊσκάκη.

ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Μπάρκας, Παουλίνιο, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι (48′ Βέρντε), Σβάρνας, Λόπες, Σιμόες (76′ Αραούχο), Κρίστισιτς, Μάνταλος, Λιβάγια, Ολιβέιρα.

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Ινγκασον, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Εσίτι, Μαουρίτσιο, Μπίσεσβαρ (74′ Στοχ), Τζόλης (74′ Λημνιός), Άκπομ (66′ Σβιντέρσκι)

Τα αποτελέσματα
ΟΦΗ – Ολυμπιακός  1-3 (90+4’ Δεληγιαννίδης – 10’ πεν., 61’ Φορτούνης, 28’ Ρατζέλοβιτς)
Άρης – Παναθηναϊκός  0-1 (75’ Κολοβός)
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ            0-0