Νέα γκέλα για Παναθηναϊκό 1-1 με Βόλο

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε ούτε τώρα να πάρει την πρώτη του νίκη στην Super League καθώς έμεινε στο 1-1 με τον Βόλο.

Οι «πράσινοι» αγνοούν τη νίκη έπειτα από 5 αγώνες (3 ισοπαλίες, 2 ήττες).

Ο Καρλίτος, που έχασε πέναλτι στο 55’, άνοιξε το σκορ στο 56ο λεπτό, όμως η ομάδα της Μαγνησίας «έκλεψε» το βαθμό με γκολ του Μπαρτόλο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων!

Στο ντεμπούτο του Λάζλο Μπόλονι στον «πράσινο» πάγκο και του Ζοσέ Μαουρίσιο με τη φανέλα του «τριφυλλιού», ο Παναθηναϊκός μπήκε με διάθεση να βρει ένα γρήγορο γκολ και μόλις στο 10’ από ωραία ανάπτυξη και γύρισμα του Χατζηγιοβάνη στον Καρλίτος, ο Ισπανός έχασε μεγάλη ευκαιρία καθώς πλάσαρε ψηλά άουτ από το ύψος του πέναλτι.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Λ. Μπόλονι): Διούδης, Φ. Σάντσες, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ζαγαρίτης, Αϊτόρ (68’ Μολό), Κουρμπέλης, Μαουρίσιο, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα, Καρλίτος (75’ Μπουζούκης).

ΒΟΛΟΣ (Αν. Λόπες): Γκαραβέλης, Φεράρι, Σ. Σάντσες, Κολόμπο, Τέκιο (73’ Νίνης), Μπαριέντος (77’ Μπαρτόλο), Ριένστρα, Ουάρντα, Γκουαροτσένα (90’+3’ Ντεντάκης), Μαρτίνες (90’+4’ Κιάκος), Δουβίκας.