Ο Κώστας Φορτούνης για την «εξάρα» στη Μαλίν (video)

«Δείξαμε ότι είμαστε σε ένα πολύ καλό επίπεδο, κάναμε αυτά που μας ζητάει ο προπονητής μέσα από την προπόνηση» τονίζει, μεταξύ άλλων, ο Κώστας Φορτούνης στις δηλώσεις που έκανε μετά το τέλος του φιλικού με τη Μαλίν, στο οποίο μάλιστα πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ από απευθείας εκτέλεση κόρνερ!
Δείτε τις δηλώσεις του διεθνή Ελληνα άσου στο επισυναπτόμενο βίντεο.

Στα ημιτελικά η Εθνική 6-2 την Ισπανία

Πλώρη για την κατάκτηση ενός μεταλλίου έβαλε η Εθνική ομάδα πόλο των ανδρών. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα 17 χρόνια μετά τη Φλωρεντία, επιστρέφει στην τετράδα ενός Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, καθώς  “επνιξε”  την Ισπανία στον προημιτελικό της διοργάνωσης, που διεξάγεται στο Βελιγράδι. Πιο συγκεκριμένα νίκησε 6-2 τους «φούριας ρόχας» και εξασφάλισε το εισιτήριο για[…]

Ολυμπιακός – Εθνικός Αλεξ. για τον πρώτο τίτλο της σεζόν

Μετά από συναρπαστικό αγώνα ο Ολυμπιακός νίκησε στον χθεσινό ημιτελικό τον Άρη με 3-1 σετ και προκρίθηκε στον τελικό του 4ου League Cup «Νίκος Σαμαράς» και σήμερα στις 18.30 (Novasports) θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης που νίκησε στον πρώτο ημιτελικό τον Παμβοχαϊκό με 3-0 σετ. Οι δύο ημιτελικοί… Ολυμπιακός –[…]