Home

ΡΟΗ  ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Οι σημερινοί αγώνες του τουρνουά πόλο γυναικών του Σ.Ε.Δ.Υ.

0 σχόλια ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΠΟΛΟ

Με ένα συναρπαστικό ματς ανάμεσα στον Άλιμο ΝΑΣ και τη ΝΕ Πατρών ολοκληρώθηκε η δεύτερη ημέρα του 7ου τουρνουά πόλο γυναικών που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης. Η νεοφώτιστη ομάδα των νοτίων προαστίων επικράτησε με 11-10, ενώ Βουλιαγμένη και Γλυφάδα νίκησαν το Περιστέρι και τον Πανιώνιο αντίστοιχα.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

ΚΟΛ/ΡΙΟ ΒΟΥΛ/ΝΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ          –         ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 1-21

Τα οκτάλεπτα: 0-6, 1-4, 0-7, 0-4.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Β.Πάτρας):  Ζαφειράκη, Κολιτσοπούλου, Φραγκάκη, Γροζοπούλου, Αποστολίδου, Κωνσταντοπούλου, Σίσκα, Μπερίκου, Πέττα, Μπεκρή 1, Κικκίδου, Γκότζια, Διαβουλή, Παπασηφάκη.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κ.Λιώση): Κοτσιώνη, Καϊάφα, Καλογεροπούλου 1, Ελληνιάδη, Γιαννοπούλου 2, Τανκέεβα 4, Μ.Πάτρα 1, Στρατηδάκη 5, Ανδρεάδη, Μιμίδη 4, Αγγελίδη 1, Ε. Πάτρα, Μαρκατσέλη 1, Κρασά 2.

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Ποσποτίκης

 

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ IREPAIR    –        ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 14-11

Τα οκτάλεπτα: 5-4, 3-1, 3-3, 3-3.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ IREPAIR (Θ.Ανδρεάκος): Καρύτσα, Π. Νίνου 2, Μουστακαρία 1, Γουλβς, Γρηγοροπούλου 2, Ε. Νίνου 3, Βόγκα, Κανελλοπούλου, Μαδένογλου, Φουντωτού 3, Κατσώνη, Κοντογιάννη 3, Τσιάρα, Κακαδίμη, Αδάμη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Α.Παπαναστασίου):Μήτσου, Θωμοπούλου, Ι.Μαυρωτά, Μπογκατσένκο 3, Κοτσάφτη, Μαστρόκαλλου 1, Γαλιατσάτου, Ε.Λούδη 1, Κώτσια 5, Α. Λούδη 1, Δ. Παπαναστασίου, Α. Παπαναστασίου, Λ.Μαυρωτά, Βαζαίου, Υφαντή.

Διαιτητές: Πλιρμεταρίδης-Αντζουλάκος

 

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ        –         ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ 10-11

Ο Άλιιμος προηγήθηκε 11-8 και η ΝΕ Πατρών μείωσε στο τέλος.

Τα οκτάλεπτα: 5-2, 0-3, 2-1, 3-5.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Μ.Λαζαρίδης): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Παρασκευοπούλου, Κρινά, Ευφ. Τσιμάρα, Μπαλάτσα 3, Πετάση 1, Κουρέτα 1, Μοίραλη 2, Ντάσιου 3, Δ.Κοντάκου, Νιαρχάκου, Α.Κοντάκου, Μιχαλάτου, Κεπενού.

ΑΛΙΜΟΣ( Β. Πάτερος): Λάζαρη, Χαλδαίου 1, Κοβάτσεβιτς, Α. Μπιτσάκου, Λυκοθανάση 1, Πάτερου, Ασημάκη 1, Λογοθέτη 1, Μιχαϊλοβιτς 1, Μ.Μπιτσάκου 1, Ευδοκία Τσιμάρα 5, Χέλμη, Καραγιάννη, Κύρκου, Θεοφανοπούλου.

Διαιτητές: Κατσώνης, Καρούλης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 ΑΓΩΝΕΣ)

1. ΑΝΟ Γλυφάδας i-repair 9 βαθμοί

– ΝΟ Βουλιαγμένης 9

3.Άλιμος ΝΑΣ 6

4.Πανιωνιος ΓΣΣ 3

5.ΓΣ Περιστερίου 0

– ΝΕ Πατρών 0

 

ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΚΟΛ/ΡΙΟ ΑΛΙΜΟΥ – ΚΥΡΙΑΚΗ 02/10

09:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

10:00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

11:00 ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ               ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

19:00 ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ               ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

20:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ          ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

21:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ          ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Σχετικά Αρθρα

Σχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *