Όλο το πρόγραμμα της Serie A, έναρξη στις 20 Ιουνίου

Η Serie A δημοσιοποίησε τη λίστα των αγώνων για την επανεκκίνηση της σεζόν, με τρεις αναμετρήσεις και το ντέρμπι τίτλου Γιουβέντους-Λάτσιο να δεσπόζει το βράδυ της Δευτέρας 20 Ιουλίου. Βέβαια θα προηγηθούν τα 4 ματς που ολοκληρώνουν την 25η αγωνιστική, ώστε όλες οι ομάδες να έχουν τον ίδιο αριθμό αγώνων.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στις 18:15, 20:30 και 22:45. Υπάρχουν επίσης μόνο πέντε ημέρες χωρίς αγώνες μεταξύ 20 Ιουνίου και 23 Ιουλίου – 25 Ιουνίου, 29 Ιουνίου, 3 Ιουλίου, 10 Ιουλίου και 17 Ιουλίου.

Η αναμέτρηση Τορίνο-Πάρμα ανοίγει το πρόγραμμα το Σάββατο 20 Ιουνίου και ακολουθεί το Βερόνα-Κάλιαρι αργότερα εκείνο το απόγευμα. Οι ημερομηνίες και οι ώρες για τις τρεις τελευταίες αγωνιστικές (36η, 37η και 38η) θα ανακοινωθούν εν ευθέτω χρόνω.

25η αγωνιστική
Saturday June 20
Torino-Parma (20:30)
Verona-Cagliari (22:45)
Sunday June 21
Atalanta-Sassuolo (20:30)
Inter-Sampdoria (22:45)

27η αγωνιστική
Monday June 22
Bologna-Juventus (22:45)
Fiorentina-Brescia (20:30)
Lecce-Milan (20:30)
Tuesday June 23
SPAL-Cagliari (20:30)
Verona-Napoli (20:30)
Torino-Udinese (22:45)
Genoa-Parma (22:45)
Wednesday June 24
Inter-Sassuolo (21:30)
Atalanta-Lazio (22:45)
Roma-Sampdoria (22:45)

28η αγωνιστική
Friday June 26
Juventus-Lecce (22:45)
Saturday June 27
Brescia-Genoa (18:15)
Cagliari-Torino (20:30)
Lazio-Fiorentina (22:45)
Sunday June 28
Milan-Roma (18:15)
Napoli-SPAL (20:30)
Sampdoria-Bologna (20:30)
Sassuolo-Verona (20:30)
Udinese-Atalanta (20:30)
Parma-inter (22:45)

29η αγωνιστική
Tuesday June 30
Torino-Lazio (22:30)
Genoa-Juventus (22:45)
Wednesday July 1
Bologna-Cagliari (20:30)
Inter-Brescia (20:30)
Fiorentina-Sassuolo (22:45)
Lecce-Sampdoria (22:45)
SPAL-Milan (22:45)
Verona-Parma (22:45)
Thursday July 2
Atalanta-Napoli (20:30)
Roma-Udinese (22:45)

30η αγωνιστική
Saturday July 4
Juventus-Torino (18:15)
Sassuolo-Lecce (20:30)
Lazio-Milan (22:45)
Sunday July 5
Inter-Bologna (18:15)
Brescia-Verona (20:30)
Cagliari-Atalanta (20:30)
Parma-Fiorentina (20:30)
Sampdoria-SPAL (20:30)
Udinese-Genoa (20:30)
Monday July 6
Napoli-Roma (22:45)

31η αγωνιστική
Tuesday July 7
Lecce-Lazio (20:30)
Milan-Juventus (22:45)
Wednesday July 8
Fiorentina-Cagliari (20:30)
Genoa-Napoli (20:30)
Atalanta-Sampdoria (22:45)
Bologna-Sassuolo (22:45)
Roma-Parma (22:45)
Torino-Brescia (22:45)
Thursday July 9
SPAL-Udinese (20:30)
Verona-Inter (22:45)

32η αγωνιστική
Saturday July 11
Lazio-Sassuolo (18:15)
Brescia-Roma (20:30)
Juventus-Atalanta (22:45)
Sunday July 12
Genoa-SPAL (18:15)
Cagliari-Lecce (20:30)
Fiorentina-Verona (20:30)
Parma-Bologna (20:30)
Udinese-Sampdoria (20:30)
Napoli-Milan (22:45)
Monday July 13
Inter-Torino (22:45)

33η αγωνιστική
Tuesday July 14
Atalanta-Brescia (22:45)
Wednesday July 15
Bologna-Napoli (20:30)
Milan-Parma (20:30)
Sampdoria-Cagliari (20:30)
Lecce-Fiorentina (22:45)
Roma-Verona (22:45)
Sassuolo-Juventus (22:45)
Udinese-Lazio (22:45)
Thursday July 16
Torino-Genoa (20:30)
SPAL-Inter (22:45)

34η αγωνιστική
Saturday July 18
Verona-Atalanta (18:15)
Cagliari-Sassuolo (20:30)
Milan-Bologna (22:45)
Sunday July 19
Parma-Sampdoria (18:15)
Brescia-SPAL (20:30)
Fiorentina-Torino (20:30)
Genoa-Lecce (20:30)
Napoli-Udinese (20:30)
Roma-Inter (22:45)
Monday July 20
Juventus-Lazio (22:45)

35η αγωνιστική
Tuesday July 21
Atalanta-Bologna (20:30)
Sassuolo-Milan (22:45)
Wednesday July 22
Parma-Napoli (20:30)
Inter-Fiorentina (22:45)
Lecce-Brescia (22:45)
Sampdoria-Genoa (22:45)
SPAL-Roma (22:45)
Torino-Verona (22:45)
Thursday July 23
Udinese-Juventus (20:30)
Lazio-Cagliari (22:45)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Δηλώσεις Γεωργούλη – Γκορόγια για Ηλυσιακό (βίντεο)

Οι δηλώσεις του προπονητή του Εθνικού  Θύμιου Γεωργούλη και του ποδοσφαιριστή  Λεωνίδα Γκορόγια εν όψει της αναμέτρησης με τον Ηλυσιακό (15/3, 15:00). Θύμιος Γεωργούλης Πως περιμένει το παιχνίδι με τον Ηλυσιακό: «Θεωρώ ότι ο Ηλυσιακός είναι μία ομάδα η οποία στις λεπτομέρειες έχεις χάσει πολλά παιχνίδια από ό,τι έχω δει[…]

Περισσότερα »

Έτοιμος ο ΠΑΣ για την ιστορική πρόκριση

Έτοιμος να πανηγυρίσει την πρώτη του Ευρωπαϊκή πρόκριση είναι ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος αντιμετωπίζει (20:00) την Οντ Γκρένλαντ στη Νορβηγία.   Η ελληνική ομάδα με αβαντάζ το 3-0 του πρώτου αγώνα έχουν ξεκάθαρο προβάδισμα για πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League. Το θετικό για τον Γιάννη Πετράκη είναι ότι[…]

Περισσότερα »

Σχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *