Όλο το πρόγραμμα της Super League

Η Superleague ανακοίνωσε το αναλυτικό πρόγραμμα για τη σεζόν 2019-20 με την πρεμιέρα του πρωταθλήματος να περιλαμβάνει θεωρητικά εύκολες αναμετρήσεις για το «Big5» των ΠΑΟΚ, Ολυμπιακού, ΑΕΚ, Άρη και Παναθηναϊκού.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας θα ξεκινήσουν την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου τους στην Τούμπα κόντρα στον Παναιτωλικό.

Ο περσινός δεύτερος Ολυμπιακός θα υποδεχθεί τον Αστέρας Τρίπολης, η ΑΕΚ θα φιλοξενήσει στο ΟΑΚΑ την Ξάνθη, ενώ ο Άρης θα βρει μπροστά του στο Κλεάνθης Βικελίδης τον ΟΦΗ.

Με εκτός έδρας αγώνα θα ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του ο Παναθηναϊκός, που θα ταξιδέψει για την πρεμιέρα στη Λαμία.

ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

24-26 Αυγούστου

ΑΕΚ – Ξάνθη

Άρης – ΟΦΗ

Ατρόμητος – ΑΕΛ

Ολυμπιακός – Αστέρας

Πανιώνιος – Βόλος

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

Λαμία – Παναθηναϊκός

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

31 Αυγούστου – 01/02 Σεπτεμβρίου

ΑΕΛ – Ολυμπιακός

Αστέρας – ΑΕΚ

Βόλος – Άρης

Παναθηναϊκός – ΟΦΗ

Παναιτωλικός – Ξάνθη

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος

Λαμία – Ατρόμητος

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

14-16 Σεπτεμβρίου

ΑΕΚ – Λαμία

Ξάνθη – Αστέρας

Άρης – Παναθηναϊκός

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – Βόλος

ΟΦΗ – Παναιτωλικός

Πανιώνιος – ΑΕΚ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

21-23 Σεπτεμβρίου

ΑΕΛ – Ξάνθη

Αστέρας – Ατρόμητος

Βόλος – ΟΦΗ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

Παναιτωλικός – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Άρης

Λαμία – Πανιώνιος

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

28-30 Σεπτεμβρίου

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

Ξάνθη – Βόλος

Άρης – ΑΕΛ

Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Ολυμπιακός – Λαμία

ΟΦΗ – Αστέρας

Πανιώνιος – Παναθηναϊκός

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

05-07 Οκτωβρίου

ΑΕΛ – ΑΕΚ

Άρης – Ολυμπιακός

Αστέρας – ΠΑΟΚ

Βόλος – Ατρόμητος

ΟΦΗ – Πανιώνιος

Παναθηναϊκός – Ξάνθη

Λαμία – Παναιτωλικός

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

19-21 Οκτωβρίου

ΑΕΚ – Βόλος

Ξάνθη – Άρης

Ατρόμητος – Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός – ΟΦΗ

Παναιτωλικός – ΑΕΛ

Πανιώνιος – Αστέρας

ΠΑΟΚ – Λαμία

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

26-28 Οκτωβρίου

Άρης – Παναιτωλικός

Αστέρας – Λαμία

Ατρόμητος – Πανιώνιος

Βόλος – ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – ΑΕΚ

ΟΦΗ – Ξάνθη

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

2-4 Νοεμβρίου

ΑΕΚ – Ατρόμητος

ΑΕΛ – ΟΦΗ

Ξάνθη – Ολυμπιακός

Παναιτωλικός – Αστέρας

Πανιώνιος – Άρης

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

Λαμία – Βόλος

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

9 -11 Νοεμβρίου

ΑΕΛ – Λαμία

Ξάνθη – Πανιώνιος

Άρης – Αστέρας

Βόλος – Παναιτωλικός

Ολυμπιακός – Ατρόμητος

ΟΦΗ – ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

23-25 Νοεμβρίου

ΑΕΚ – Άρης

Αστέρας – Βόλος

Ατρόμητος – ΟΦΗ

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός

Πανιώνιος – Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Λαμία – Ξάνθη

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

30 Νοεμβρίου 1-2 Δεκεμβρίου

ΑΕΛ – Βόλος

Ξάνθη – Ατρόμητος

Άρης – Λαμία

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

ΟΦΗ – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Αστέρας

Πανιώνιος – Παναιτωλικός

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

7-9 Δεκεμβρίου

ΑΕΚ – Πανιώνιος

Αστέρας – ΑΕΛ

Ατρόμητος – Άρης

Βόλος – Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός – Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ – Ξάνθη

Λαμία – ΟΦΗ

14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

14-15 Δεκεμβρίου

Ξάνθη – ΑΕΚ

ΟΦΗ – Άρης

ΑΕΛ – Ατρόμητος

Αστέρας – Ολυμπιακός

Βόλος – Πανιώνιος

Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός – Λαμία

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

18-19 Δεκεμβρίου

Ολυμπιακός – ΑΕΛ

ΑΕΚ – Αστέρας

Άρης – Βόλος

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

Ξάνθη – Παναιτωλικός

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ

Ατρόμητος – Λαμία

16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

21-23 Δεκεμβρίου

Λαμία – ΑΕΚ

Αστέρας – Ξάνθη

Παναθηναϊκός – Άρης

ΠΑΟΚ – Ατρόμητος

Βόλος – Ολυμπιακός

Παναιτωλικός – ΟΦΗ

ΑΕΚ – Πανιώνιος

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

04-06 Ιανουαρίου

Ξάνθη – ΑΕΛ

Ατρόμητος – Αστέρας

ΟΦΗ – Βόλος

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

ΑΕΚ – Παναιτωλικός

Άρης – ΠΑΟΚ

Πανιώνιος – Λαμία

18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

11-13 Ιανουαρίου

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Βόλος – Ξάνθη

ΑΕΛ – Άρης

Παναιτωλικός – Ατρόμητος

Λαμία – Ολυμπιακός

Αστέρας – ΟΦΗ

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

18-19 Ιανουαρίου

ΑΕΚ – ΑΕΛ

Ολυμπιακός – Άρης

ΠΑΟΚ – Αστέρας

Ατρόμητος – Βόλος

Πανιώνιος – ΟΦΗ

Ξάνθη – Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός – Λαμία

20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

22-23 Ιανουαρίου

Βόλος – ΑΕΚ

Άρης – Ξάνθη

Παναθηναϊκός – Ατρόμητος

ΟΦΗ – Ολυμπιακός

ΑΕΛ – Παναιτωλικός

Αστέρας – Πανιώνιος

Λαμία – ΠΑΟΚ

21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

25-27 Ιανουαρίου

Παναιτωλικός – Άρης

Λαμία – Αστέρας

Πανιώνιος  – Ατρόμητος

ΠΑΟΚ – Βόλος

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Ξάνθη – ΟΦΗ

ΑΕΛ – Παναθηναϊκός

22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

01-03 Φεβρουαρίου

Ατρόμητος – ΑΕΚ

ΟΦΗ – ΑΕΛ

Ολυμπιακός  – Ξάνθη

Αστέρας – Παναιτωλικός

Άρης – Πανιώνιος

Παναθηναϊκός  – ΠΑΟΚ

Βόλος – Λαμία

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

08-10 Φεβρουαρίου

Λαμία – ΑΕΛ

Πανιώνιος  – Ξάνθη

Αστέρας – Άρης

Παναιτωλικός  – Βόλος

Ατρόμητος  – Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός

24η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

15-17 Φεβρουαρίου

Άρης – ΑΕΚ

Βόλος – Αστέρας

ΟΦΗ – Ατρόμητος

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός

Ολυμπιακός – Πανιώνιος

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ

Λαμία – Ξάνθη

25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

22-24 Φεβρουαρίου

Βόλος – ΑΕΛ

Ατρόμητος  – Ξάνθη

Λαμία – Άρης

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

ΑΕΚ – ΟΦΗ

Αστέρας – Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός  – Πανιώνιος

26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

01 Μαρτίου

Πανιώνιος – ΑΕΚ

ΑΕΛ – Αστέρας

Άρης  – Ατρόμητος

Παναθηναϊκός  – Βόλος

Ολυμπιακός – Παναιτωλικός

Ξάνθη – ΠΑΟΚ

ΟΦΗ  – Λαμία

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Το πρώτο χρυσό η Θράσερ Ολυμπιακό ρεκόρ η Λι Ντου

Η Βιρτζίνια Θράσερ κατέκτησε το πρώτο χρυσό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο ντε Τζανέιρο.  Η 19χρονη Αμερικανίδα επικράτησε στα 10 μέτρα αεροβόλο τουφέκι, σημειώνοντας Ολυμπιακό ρεκόρ στον τελικό με 208 βαθμούς, και άφησε στις επόμενες δύο θέσεις ισάριθμες Κινέζες. Βέβαια στα προκριματικά, η Κινέζα Λι Ντου συγκέντρωσε 420.7 βαθμούς, επίδοση που[…]

Περισσότερα »

Στο Olympiacos.org τα εναπομείναντα εισιτήρια για Σπόρτινγκ

Διαδικτυακώς από την ιστοσελίδα της ομάδας (www.olympiacos.org) διατίθενται αδιάκοπα τα εναπομείναντα εισιτήρια για τον αγώνα του Ολυμπιακού με την Σπόρτινγκ (12/9, 21.45, radio live Κανάλι 1). Πρόκειται για αυτά τα οποία επέστρεψαν οι φιλοξενούμενοι και η ΟΥΕΦΑ μέρος τον οποίων διατέθηκαν το Σάββατο από τα εκδοτήρια του Καραϊσκάκη. Αν έως[…]

Περισσότερα »

Σχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *