Πολυτιμότερος παίκτης του Θρύλου ο… 12ος!!!

Εκπληκτική ήταν για ακόμη μία ευρωπαϊκή βραδιά η ατμόσφαιρα που δημιούργησε ο κόσμος του Ολυμπιακού στο Καραϊσκάκη. Λίγη ώρα πριν την έναρξη της ρεβάνς με την Μπασακσεχίρ ανακοινώθηκε Sold Out και το φαληρικό γήπεδο γνώρισε μεγάλες πιένες. Μάλιστα, η στήριξη των οπαδών στην ομάδα ήταν σημαντική και ουσιαστική στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά από την εστία του ανίκητου Ζοσέ Σα. Δεν σταμάτησαν λεπτό να τραγουδούν και δεν μετέφεραν καθόλου άγχος στην ομάδα. Στα γκολ, δε, το Καραϊσκάκη κόντεψε να… γκρεμιστεί από τους πανηγυρισμούς των 33.οοο θεατών, που στο τέλος του ματς αποθέωσαν τους Πειραιώτες ανανεώνοντας το ραντεβού μαζί τους για την επόμενη Τετάρτη, στο πρώτο ματς των πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ με την Κράσνονταρ.
Δεν είναι υπερβολή να γράψουμε πως ο τίτλος του MVP είναι μοιρασμένος στα… δύο. 50 τοις 100 στον Σα που κατέβασε τα ρολά στο πρώτο ημίχρονο και 50 τοις 100 στην ερυθρόλευκη εξέδρα που έδωσε για πολλοστή φορά.. ρέστα!!!