Σάρωσε ο Ι.Ο.Π. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 420

Μεγάλη εμφάνιση και φέτος η αγωνιστική ομάδα του 420 του Ιστιοπλοϊκού Ομίλου Πειραιά, αποδεικνύοντας κάθε χρόνο ότι είναι απόλυτος κυρίαρχος της κατηγορίας.  Ειδικότερα, δε, το πλήρωμα Παππά/Τσαμοπούλου κατέκτησε το χρυσό όλων των κατηγοριών!!!
Ο ΙΟΠ έχει ρίξει πολύ μεγάλο βάρος εδώ και χρόνια στη συγκεκριμένη κατηγορία και έχει χαρίσει στον ελληνικό αθλητισμό πολλά Ευρωπαϊκά και Παγκόσμια μετάλλια.

Πολυνίκης Όμιλος αναδείχθηκε ο ΙΟΠ.

Την ομάδα συνόδευαν οι προπονητές Ανδρέας Παπαδόπουλος και Φωτεινή Κουτσουμπού ως αχτύπητο προπονητικό team που τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια.

Στο Πεκίνο η ελληνική αποστολή για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου

Τα μέλη της ελληνικής αποστολής βρίσκονται με φιλοδοξίες για την Κίνα, προκειμένου στις 22 του μηνός να ξεκινήσουν την προσπάθεια τους στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (22-30/8). Η μικρή, αλλά παράλληλα δυνατή ελληνική αποστολή, συγκεντρώθηκε χθες στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος, με τους αθλητές και τις αθλήτριες μας να δείχνουν ευδιάθετοι και παράλληλα[…]

Πρώτος ο ΝΟΒ στο παιδικό, χάλκινο μετάλλιο ο Ολυμπιακός

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης διατήρησε τα σκήπτρα στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της κατηγορίας των Παίδων ενώ ο Ολυμπιακός κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Ο ΝΟΒ νίκησε στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης τον ΠΑΟΚ με 13-6, στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, και αναδείχθηκε πρωταθλητής και για το 2016. ΠΑΟΚ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6-13 Οκτάλεπτα:[…]