Στραβοπάτησε στο Κερατσίνι ο Εθνικός

Δεν μπόρεσε ο Εθνικός να κλείσει την χρονιά με μια σημαντική νίκη στο Κερατσίνι και να παραμείνει στο -3 από την Προοδευτική.

Η ομάδα του Θύμιου Γεωργούλη πραγματοποιώντας κακή εμφανίσιμη,  στο δεύτερο ημίχρονο, γνώρισε την εκτός έδρας  ήττα από το Κερατσίνι με 2-1 στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η εικόνα του αγώνα είχε δυο πρόσωπα. Ένας Εθνικός που ήταν κυρίαρχος στο πρώτο 45′ προηγήθηκε 1-0 με το γκολ του πέτυχε ο  στο 27′ ο Κωνσταντίνου.

Στην επανάληψη όμως έριξε την απόδοση του , το Κερατσίνι ανέβασε στροφές , ισοφάρισε στο 60′ με τον Καλογιάννη, ενώ στο 77′ έκανε την μεγάλη ανατροπή με το τέρμα που πέτυχε ο Πασσαλίδης.

ΑΠΟ Κερατσίνι:Φραντζεσκάκης, Τσουβαλτσίδης, Σκεντεράϊ, Μπατής, Βαττής, Γκιάτης (57′ Καλογιάννης), Ντούλιας (90+1 Διάκος), Διάκος, Μπερνιδάκης, Πασαλίδης (87′ Καμπούρης), Παπασπύρος (79′ Παναγιωτόπουλος).
Εθνικός:Σικαλιάς, Στασινός, Γερόλυμος (83′ Σωπασής), Κρητικός, Ρούσσης, Κωνσταντίνου (83′ Χατζησάββας), ,Μάναλης, Κατσικοκέρης ,Μακρυγιάννης (69′ Καραλής), Παυλάκης .