Τα αποτελέσματα των ομαδων του Ερασιτέχνη

Την 4η νίκη σε ισάριθμα ματς στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Ολυμπιακός που επικράτησε με 3-1 σετ του ΠΑΟΚ σε ένα κατάμεστο από 2.000 οπαδούς του, «Μελίνα Μερκούρη». Με τον κόσμο του να δίνει δυναμικό παρών και να σπρώχνει την ομάδα στη νίκη, οι «ερυθρόλευκοι» ξεπέρασαν το αρχικό στρες που ήταν εμφανές στο ξεκίνημα της αναμέτρησης και παρότι βρέθηκαν πίσω με 0-1 σετ, ανέτρεψαν την κατάταση. Στο πρώτο δυνατό παιχνίδι της χρονιάς, ο Θρύλος φανέρωσε το βάθος που διαθέτει στον πάγκο από όπου βρήκε λύσεις, με τους Ανδρέα Φράγκο και Κώστα Στιβαχτή να βοηθούν σημαντικά στην βελτίωση της εικόνας από τα μέσα του δεύτερου σετ.  Αναλυτικά ΕΔΩ.

ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ

Νικηφόρα συνέχισε τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα η ομάδα πόλο Γυναικών του Ολυμπιακού, η οποία επιβλήθηκε με 19-4 του Εθνικού στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής της Α’ φάσης του πρωταθλήματος. Στην κεκλεισμένων των θυρών αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Π. Καπαγέρωφ» ο Ολυμπιακός σημείωσε την 4η νίκη σε ισάριθμα ματς, διπλασιάζοντας τις νίκες κόντρα στον Εθνικό αφού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος είχε επικρατήσει με 18-4. Στη σημερινή αναμέτρηση δεν αγωνίστηκε η αρχηγός του Ολυμπιακού, Φιλιώ Μανωλιουδάκη η οποία βρίσκεται σε στάδιο αποθεραπείας καθώς και η Νικόλ Ελευθεριάδου λόγω ενός προβλήματος τραυματισμού που προέκυψε στην τελευταία προπόνηση. ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ.

ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΕΣ ΤΟΥ ΒΟΛΕΪ

O
Ολυμπιακός επικράτησε των Μακεδόνων Αξιού με 3-0 σετ και  πέτυχε έτσι την 4η σερί νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1 βόλεϊ γυναικών. Οι ερυθρόλευκες δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση των φιλοξενούμενων, οι οποίες παρουσίασαν ενα πολύ καλό σύνολο, επιβεβαιώνοντας έτσι τον προπονητή του Ολυμπιακού, Μπράνκο Κοβάτσεβιτς που από την περασμένη εβδομάδα είχε εκφράσει την άποψη του για τον αγώνα και την ποιότητα των αντιπάλων του. ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΔΩ.