Θα δώσει το παρών κόντρα στην Αγγλία ο Βίντα

Ο Ντομαγκόι Βίντα μετά τη νίκη της Κροατίας επί της Ρωσίας «συνελήφθη» να φωνάζει σύνθημα υπέρ της Ουκρανίας με αποτέλεσμα να κινδυνέψει με τιμωρία.

Η FIFA έχει θεσπίσει αυστηρούς κανόνες για πολιτικές αναφορές στο ποδόσφαιρο, ωστόσο αποφάσισε να τιμωρήσει με απλή επίπληξη τον Κροάτη αμυντικό.

Έτσι, αναμένεται να βρίσκεται κανονικά στην σύνθεση της Κροατίας για τον ημιτελικό του Μουντιάλ κόντρα στην Αγγλία.

Είδε κι έπαθε να περάσει η Πορτογαλία, γκολ – ποίημα Κουαρέσμα

Aπίστευτο φινάλε είχαμε χθες βράδυ στο «Mordovia Arena». Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων και ενώ η Πορτογαλία είχε προηγηθεί με 1-0 κέρδισε πέναλτι το Ιράν σε χέρι του Σέντρικ και με τη βοήθεια του VAR. Ο Ανσαριφάρντ που ανέλαβε την εκτέλεση ευστόχησε, ισοφάρισε σε 1-1 και ένα λεπτό αργότερα[…]

«Σεισμός» στο Μουντιάλ 1-0 τη Γερμανία το Μεξικό

Θύμα έκπληξης έπεσε στην πρεμιέρα της στο Μουντιάλ της Ρωσίας η Εθνική Γερμανίας. Η παγκόσμια πρωταθλήτρια γνώρισε την ήττα με 1-0 σκορ από το Μεξικό, που έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο σκορ και σόκαρε τα «πάντσερ». Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι και χάρισε το πολύτιμο τρίποντο στους «σομπρέρος», το πέτυχε στο[…]