Είναι πλέον οριστικό και επίσημο. Για τα επόμενα 4 χρόνια το Παγκρήτιο θα είναι η έδρα της Εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου!

Αντιπροσωπεία της ΕΠΟ βρέθηκε την Τρίτη (22/1) στο Ηράκλειο, με τον Βαγγέλη Γραμμένο, μετά τη συνάντηση στη Λότζια με τον δήμαρχο Ηρακλείου Βασίλη Λαμπρινό και τον περιφερειάρχη Κρήτης, Σταύρο Αρναουτάκη να το επιβεβαιώνει στους δημοσιογράφους που βρέθηκαν εκεί.

Τα πρώτα ματς θα είναι με Ιταλία και Αρμενία στις 8 και 11 Ιουνίου αντίστοιχα.

Ολυμπιακός – Εθνικός 3-0 σετ

Σαρωτικός και πάλι ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ τον Εθνικό Πειραιώς και σημείωσε την 14η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα Volley League Πάμε Στοίχημα. Ο Εθνικός δε μπόρεσε να αντέξει την πίεση στην υποδοχή και με εξαίρεση το 2ο σετ είχε παθητικό ρόλο στον αγώνα κι έτσι[…]

Ποδόσφαιρο: Στα δύσκολα μιλούν… οι μεγάλοι παίκτες

Του Μιχάλη Κατσαφάδου… Για 77΄λεπτά ο Μάνουελ Νόιερ είχε κάνει πράξη τα όσα είχε πει πριν από τον χθεσινό ημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και την Μπάγερν, ότι θα δείξει στον Μέσι ποιος είναι το αφεντικό. Η Μπαρτσελόνα σφυροκοπούσε την αντίπαλη εστία, με τον Γερμανό γκολκίπερ να κάνει[…]