Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων Πόλο Ανδρών και Γυναικών

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής στους άνδρες και της 2ης αγωνιστικής στις γυναίκωες συνεχίζονται το Σάββατο (17/10) τα πρωταθλήματα πόλο.

Αναλυτικά οι αγώνες της Α1 πόλο Ανδρών:

*Εθνικό Πειραιά 14.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

(Γιώργος Σταυρίδης, Γιώργος Πολυχρονόπουλος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

Απευθείας τηλεοπτική μετάδοση από την ERTSports

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 14.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΠΑΟΚ

(Χρήστος Κουρτίδης, Μιχάλης Μπιράκης)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Ιωνικό, Χίος 15.00 ΝΟ ΧΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

(Ανδρέας Μοίραλης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

*Δημοτικό Περιστερίου 16.30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ

(Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Κραβαρίτης)

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

*Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 17.00 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

(Μιχάλης Μπιράκης, Χρήστος Κουρτίδης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Δημοτικό Βόλου 17.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

(Σπύρος Αχλαδιώτης, Άγης Καρούλης)

Παρατηρητής: Νίκος Αργυρός

*Λαιμός, ΝΟΒ 18.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΑΕΚ

(Ανέστης Κωνσταντινίδης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

Τα ματς της Α Εθνικής Πόλο Γυναικών:

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 15.30 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.

(Γιώργος Στεφανάκης, Στάθης Κόκκινος)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*Εθνικό Ηράκλειο 16.00 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

(Γιάννης Χατζηαναστασίου, Κυριάκος Δασκαλάκης)

*Εθνικό Πειραιά 16.00 ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

(Φάνης Ποσποτίκης, Ανδρέας Κατσώνης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

*Εθνικό Λάρισας 17.00 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΕΚ

(Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Μίλτος Ελευθεριάδης

*”Αντώνης Πεπανός”, Πάτρα 19.00 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

(Κώστας Βασιλείου, Μιχάλης Μάρκοβιτς)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Στον Πειραιά το τουρνουά του Σ.Ε.Δ.Υ.

Στο Εθνικό Κλειστό Κολυμβητήριο Πειραιά «Πέτρος Καπαγέρωφ», από τις 6 έως τις 8 Οκτωβρίου, θα διεξαχθεί το τουρνουά που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης. Θα συμμετέχουν ο Ολυμπιακός, ο ΝΟ Βουλιαγμένης, ο ΠΑΟΚ, ο Πανιώνιος, ο ΝΟ Χίου, ο Υδραικός, ο Εθνικός και ο ΑΟ Π. Φαλήρου.

Περισσότερα »

Υδραϊκός – Εθνικός 6-5

Με πρωταγωνιστή τον Κώστα Φλέγκα, ο οποίος έπιασε πέναλτι, 30 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη του αγώνα, κρατώντας το 6-5 υπέρ της ομάδας του, ο Υδραϊκός έφτασε στη νίκη επί του Εθνικού και έστειλε τη σειρά των μεταξύ τους προημιτελικών των πλέι οφ σε τρίτο και τελευταίο παιχνίδι την Κυριακή[…]

Περισσότερα »

Σχολιάστε

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν κοινοποιείται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *