Βαθμολογική ανάσα για Πανιώνιο 2-0 τον Παναθηναϊκό

Μία σημαντική νίκη στην προσπάθεια που δίνει για την παραμονή στη Super League κατέκτησε ο Πανιώνιος, καθώς επιβλήθηκε την Κυριακή με 2-0 του Παναθηναϊκού στη Νέα Σμύρνη, για την 22η αγωνιστική της Super League.

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το παιχνίδι για τους «κυανέρυθρους», καθώς πήραν προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με πλασέ του  Σπιριντόνοβιτς, με τον Σταυρόπουλο να διαμορφώνει  το τελικό σκορ για τους γηπεδούχους με το γκολ του στο 52ο λεπτό.

Πανιώνιος (Μάντζιος): Κότνικ, Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Κότσιτς, Μανιάτης (80′ Μπανανά), Κόρμπος, Αρτσε (86′ Μπουμάλ), Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς (72′ Τσιλούλης), Ντουρμισάι.

Παναθηναϊκός (Δώνης): Διούδης, Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης (83′ Δώνης), Κουρμπέλης, Κάτσε (75′ Μουνιέ), Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης (63′ Βέργος), Αλτμαν, Μακέντα.