Βραδιά όνειρο… σε βραδιά εφιάλτης για τον Παναθηναϊκό

Την ήττα με 3-2 από την Αθλέτικ Μπιλάμπο γνώρισε στο «Απόστολος Νικολαΐδης» ο Παναθηναϊκός.

Οι Πράσινοι διαχειρίστηκαν σωστά το πρώτο ημίχρονο, πέτυχαν πρώτοι γκολ και συνέχισαν δυναμικά στο πρώτο 15λεπτο του δεύτερου μέρους, ωστόσο οι Βάσκοι … ξύπνησαν από το λήθαργο μετά το γκολ του Αντούριθ, έδειξαν τη δυναμική τους και μέσα σε επτά λεπτά έκαναν την ολική ανατροπή στο παιχνίδι.

Οι «πράσινοι» που προηγήθηκαν 2-0 με πολύ όμορφα γκολ από τους Λουντ (29’) και Καμπέσας (55’), δέχθηκαν τρία γκολ μέσα σε έξι λεπτά και έχασαν το… τρένο της πρόκρισης για τους ομίλους του Europa League.

Οι Βάσκοι σημείωσαν δύο γκολ με τον Αντούριθ (68’, 74’ πέναλτι), ενώ το 2-2 σημείωσε στο 71’ ο Όσκαρ ντε Μάρκος.

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Ρέις, Μολέντο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Λουντ, Ζέκα, Κουρμπέλης, Καμπέσας (83′ Δώνης), Άλτμαν (51′ Λουτσιάνο), Μολίνς (82′ Χατζηγιοβάννης).